home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

account_circle

Logowanie

5 miesięcy temu

Akademia

Trwają nabory

Ciągle trwa nabór do klas sportowych o profilu piłki ręcznej oraz gimnastyki sportowej w żorskich szkołach.

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 14 na os.Sikorskiego 52 oraz Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 13 na os.Pawlikowskiego 40 oraz III Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im.Z.Herberta w Żorach wraz z Klubem MTS Żory przypomina, że są jeszcze wolne miejsca w klasach sportowych z rozszerzonym programem piłki ręcznej na rok szkolny 2021/2022. Wszystkich chcących rozwijać swoje sportowe umiejętności serdecznie zapraszamy.

Oferta edukacyjna szkół jest bardzo szeroka, a na absolwentów szkół podstawowych czeka między innymi profil sportowy z piłką ręczna (klasy IV) oraz gimnastyka sportowa (klasy I).

Klasa I Liceum oferuje między innymi: dopasowany plan lekcji do zajęć sportowych, 16 godzin treningu w ramach zajęć lekcyjnych, możliwość wyboru przedmiotu rozszerzonego oraz języka obcego. Ważną rzeczą jest również bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych.

Klasa sportowa z piłką ręczną od dawna jest stałym walorem edukacyjnym szkół. - Zapraszamy wszystkich pasjonatów piłki ręcznej, którzy chcą rozwijać swoje sportowe umiejętności, aby wzięli udział w projekcie przez lata wspieranym przez MTS Żory. 

Szkoły podstawowe objęte są programem "Gramy w Ręczną" Związku Piłki Ręcznej w Polsce, skupiającym dzieci uzdolnione sportowo w zakresie piłki ręcznej. Wieloletnia współpraca z MTS Żory przekłada się na przynależność najzdolniejszych uczniów do drużyn juniorskich klubu, które odnoszą wiele sukcesów na arenie ogólnokrajowej.

Dla uczniów, którzy chcą trenować piłkę ręczną w I klasie Liceum, obowiązkowe jest zaliczenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych podczas testu sprawnościowego dnia 11 czerwca 2021r. o godz.18:00. Na testach sprawnościowych obowiązuje strój sportowy.

Klasy na tą chwilę są tylko żeńskie. Zajęcia dla chłopców będą odbywały się po za lekcjami.

Więcej informacji pod numerem telefonu: W sprawach SP nr 14 - A.Gawron 667-313-338, w sprawach SP nr 13 oraz III LO - M.Śniegoń 795-692-524

Udostępnij