MTS Żory zaprasza serdecznie dzieci i młodzież do uprawiania piłki ręcznej pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Dołączcie do naszej żółto-niebieskiej rodziny!

Staramy się kształtować charaktery młodych zawodniczek ucząc ich nie tylko dążenia do zwycięstwa, ale również umiejętności współpracy w grupie, zaangażowania, wytrwałości, dążenia do wyznaczonych celów oraz szanowania wszystkich kolegów, trenerów, pracowników szkoły oraz przeciwnika. Pielęgnujemy kształtowanie gry w myśl zasad fair-play. Piłka ręczna jest jednym z trzech najpopularniejszych sportów drużynowych w Polsce. Bądź jedną z wyjątkowych osób!

Swoją działalnością Akademia obejmuje już 5 latki, prowadząc wśród Nich nabór i selekcję. Integralnym i bardzo ważnym partnerem Akademii jest Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Żorach, która w myśl porozumienia z klubem prowadzi proces szkoleniowo – dydaktyczny dla zawodników na poziomie klas IV – VIII.

Wybierając SP nr 13 możesz mieć pewność, że trafisz do środowiska ludzi zorientowanych na rozwój. Priorytetem jest indywidualny rozwój każdej uczennicy i każdego ucznia. Klub współpracując ze szkołą i prowadząc rozgrywki, zadba o zgłoszenie dzieci do udziału w ligowym współzawodnictwie celem zapewnienia odpowiedniej ilości gry poszczególnym zawodniczkom i zawodnikom.  

Dla zapewnienia prawidłowego, profesjonalnego rozwoju młodych zawodników zapewniamy doświadczoną kadrę trenerów z wieloma sukcesami na arenie krajowej w rozgrywkach młodzieżowych, komfortowe warunki szkolenia oraz niezapomnianą atmosferę.

Dla młodych zawodników wprowadzane są również sukcesywnie wykłady z zakresu odżywiania w sporcie i prawidłowej suplementacji a dla rodziców spotkania z psychologami sportu. W swoich działaniach staramy się optymalnie wykorzystać potencjał dzieci i młodzieży. Dużą uwagę w procesie szkoleniowym oprócz umiejętności techniczno-taktycznych przywiązujemy do rozwoju wolincjonalnego.

Zapewniamy również darmowy wstęp na wszystkie mecze seniorek dla rodziców, „dziecięcą eskortę”, czyli możliwość wyprowadzania zawodniczek do prezentacji przedmeczowych oraz stroje do gry.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra. Głównym celem projektu jest stworzenie zaplecza dla pierwszego zespołu MTS Żory, a także popularyzacja piłki ręcznej oraz zdrowego, sportowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Osobami odpowiedzialnymi za szkolenie młodzieży są Bartłomiej Duda (784 627 235), Agnieszka Gawron (667 313 338) oraz Mariusz Śniegoń (795 692 524).

Miesięczna opłata za  uczestnictwo dziecka w zajęciach Akademii HandballMania MTS Żory w sezonie 2021/2022 została ustalona na poziomie 50 zł.

Wpłat należy dokonywać do 10-tego każdego miesiąca na konto ING Bank Śląski  03 1050 1676 1000 0023 0526 1576. W treści przelewu należy podać: Imię i Nazwisko dziecka, grupę(klasę) w której odbywa treningi oraz miesiąc za który jest opłata.

Aby zgłosić dziecko na zajęcia należy wypełnić KWESTIONARIUSZ ZAWODNIKA oraz DEKLARACJĘ AKADEMII. Podpisane dokumenty należy przesłać drogą elektroniczną na adres akademia@mtszory.pl, bądź dostarczyć osobiście na zajęcia.