Srebrne medale dla Polski w Beach Handball Global Tour 2023

5 miesięcy temu | 05.11.2023, 13:52
Reprezentacja Polski Kobiet w Piłce Ręcznej Plażowej Wywalczyła Srebrny Medal na Beach Handball Global Tour Finals 2023

Wspaniałe wiadomości płyną z katarskiej Dauszy, gdzie odbył się finałowy turniej Beach Handball Global Tour 2023. Nasza reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej osiągnęła imponujący sukces, zdobywając srebrny medal.

Turniej Beach Handball Global Tour Finals jest wyjątkową imprezą, na którą zakwalifikowali się zwycięzcy poprzednich etapów cyklu. Wśród pań, pewne miejsce w finałach otrzymały Brazylijki oraz Tunezyjki. Polska drużyna, która zajęła 3. miejsce podczas turnieju w Płocku, również miała szansę udziału, dzięki decyzji Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej.

Polki rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad Chinami, wygrywając 2:0 (16:14, 21:16). Niestety, w kolejnym meczu musiały uznać wyższość Brazylijek, przegrywając 0:2 (10:15, 8:26). Jednak Polki nie poddały się i szybko się zrewanżowały w meczu z Tunezją, gdzie odniosły zwycięstwo 2:0 (22:8, 22:10).

Dwa zwycięstwa w fazie grupowej zapewniły naszym zawodniczkom awans do wielkiego finału, gdzie ponownie stanęły do rywalizacji z Brazylią. Niestety, mimo ogromnego zaangażowania, to Brazylijki triumfowały ponownie, pokonując naszą drużynę 2:0 (17:12, 25:8). Polskie reprezentantki zakończyły turniej na zaszczytnym drugim miejscu i odebrały zasłużone srebrne medale.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i trenerom a szczególnie naszej zawodniczce Karolinie Herian!