Pierwsza kolejka, pierwsze punkty!

3 lata temu | 10.02.2021, 00:20

MTS ŻORY : SPR OLKUSZ 27:24

Pierwsze spotkanie nowego sezonu możemy zaliczyć do udanych. Trzy punkty zostają w Żorach. Mecz był bardzo wyrównany, pierwszą bramkę na 0:1 zdobyła Marzałek Paulina. Żorzanki szybko wyrównały i objęły jednobramkowe prowadzenie. Stres towarzyszył zawodniczkom, wiele sytuacji zostało niewykorzystanych. W bramce gości świetnie spisywała się Damgara Knapik. Do 17 minuty meczu żaden z zespołów nie objął wyższego prowadzenia niż jednej bramki. Pod koniec pierwszej połowy przepiękne kontrataki Oktawii Płomińskiej podwyższyły prowadzenie 12:9. Po przerwie MTS kontrolował grę w 37 minucie objęliśmy najwyższe 4 bramkowe prowadzenie 18:14. Mecz do końca trzymał publiczność w niepewności co niosło jeszcze bardziej gorący doping. Drużyna z Olkusza walczyła do samego końca.

MTS Żory: Wdowiak, Januchta; Płomińska 10, Szynkaruk 6, Homonicka 2, Benducka 2, Hochman 1, Abramowicz 1, Kurdzielewicz 4, Urbańska 1

SPR Olkusz: Knapik; Masiuda 7, Kolonko 9, Gęgotek 1, Wójcicka-Dudek 1, Marszałek 6