LIGA CENTRALNA MTS Miasto Żory JSWSA

Pasjonująca czwarta kolejka Ligi Centralnej Kobiet z udziałem MTS Żory!

6 miesięcy temu | 23.10.2023, 21:10

Kolejna kolejka Ligi Centralnej Kobiet dostarczyła nam niezapomnianych emocji i dowiodła, że nasze zawodniczki są gotowe na wielkie wyzwania!

Do Szczecina nasza drużyna wybrała się już z samego rana w sobotę 21 października pomimo iż sam mecz zaplanowany był na niedzielę o godzinie 17:00. Ten proces miał zapewnić naszym zawodniczkom możliwość wypoczynku i regeneracji po długiej podróży autokarem. Nocleg zaplanowano w Hotelu Kapitan, do którego drużyna dotarła po godzinie 17:00.

Już pierwsze minuty niedzielnego spotkania zostały zdominowane przez żółto-niebieskie, które po pierwszej połowie prowadziły 11:16. Mimo starań gospodyń, nasze drużyna utrzymała kontrolę nad grą. Trenerka Anna Niewiadomska pod koniec spotkania wyprowadziła do gry również zawodniczki, które wcześniej nie miały zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Na uwagę zasługuje fakt, że Emilia Więckowska wracająca po zabiegu rekonstrukcji wiązadeł zdobyła swoją pierwszą bramkę w drugim rozegranym spotkaniu. MTS Żory zwyciężył z SPR Pogoń Szczecin 26:22.

W meczu SPR Gdynia z Suzuki Koronie Handball Kielce nie zabrakło zaciętej rywalizacji. Pierwsza połowa była pełna wyrównanych akcji, a wynik oscylował wokół remisu. Po kwadransie zawodniczki z Pomorza zbudowały przewagę trzech bramek, którą utrzymały do 23 minuty (12:9). Kielczanki jednak postanowiły pokazać swoją moc i po zakończeniu pierwszej części meczu prowadziły (15:16). Po zmianie stron zawodniczki z Gdyni odzyskały inicjatywę i pewnie pokonały rywalki 29:25, zdobywając kolejne cenne punkty oraz pozostając jedną z trzech niepokonanych ekip w Lidze Centralnej Kobiet.

Inne emocje i niesamowite widowiska towarzyszyły spotkaniom w Tczewie i Poznaniu. Zawodniczki z SPR Sambor Tczewa stanęły do rywalizacji z drużyną SPR Sośnica Gliwice. Od początku gospodynie narzuciły swoje tempo, prowadząc 17:12 po pierwszej połowie. Gliwiczanki jednak nie zamierzały się poddawać i doprowadziły do remisu (24:24) w 46. minucie. Całe spotkanie obfitowało w emocje, ale ostatecznie to zawodniczki z Tczewa zwyciężyły 30:29.

W Poznaniu natomiast ENEA Piłka Ręczna Poznań wygrała z PreZero APR Radom 28:30.

W drugim niedzielnym spotkaniu KPR Chorzów pewnie pokonał Handball Warszawę, zachowując pozycję lidera ligowej tabeli. Niebieskie dominowały na boisku praktycznie przez większość meczu i zakończyły spotkanie wynikiem 31:19.

Mamy przed sobą wiele emocjonujących meczy i jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania.

Dziękujemy w tym miejscu za wsparcie naszym partnerom a przede wszystkim Sponsorowi Strategicznemu Spółce JSW S.A oraz Partnerowi Strategicznemu Miastu Żory.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na stronie internetowej klubu oraz profilu w social mediach!