Home Odkryj Kadra Terminarz Social Media

2 miesiące temu

MTS Żory lepsze od Zgody Ruda Śląska

Piłkarki ręczne MTS-u Żory odniosły szóste zwycięstwo w sezonie. Zespół pokonał w minioną sobotę (06.02.) we własnej hali ostatnią w tabeli grupy B pierwszej ligi, Zgodę Ruda Śląska 28:18.

Pierwsze minuty spotkania nie układały się po myśli żorzanek, jednak już po kilku minutach narzuciły swoje tempo gry, zaczęły być skuteczne i na przerwę schodziły prowadząc 13:7. W drugiej połowie spotkania zespółł MTS kontrolował już spotkanie i powiększał przewagę. Ostatecznie sobotni mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń z przewagą 10 bramek.

Mecz ocenili Karolina Kanicka oraz Bartłomiej Duda:

"Kluczem do dzisiejszej wygranej była przede wszystkim nasza obrona, postawiłyśmy dosyć ciężkie warunki, z tego szedł kontratak i zdobywałyśmy bramki. Jak oceniam swój występ? Myślę, że w obronie bardzo dużo pomogłam dzisiaj swojej drużynie, z czego jestem bardzo zadowolona. Myślę, że znalazłyśmy porozumienie, w jakim układzie będziemy funkcjonować w obronie i to będzie procentować w najbliższych meczach."

K.Kanicka – obrotowa MTS Żory

"Cieszę się, że trzy punkty są na naszym koncie. Nie zakładaliśmy innego  scenariusza. Od początku bardzo mocno w obronie. Może przez pierwsze 5 minut potrzebowaliśmy takiego wejścia w mecz, ale potem było już dobrze, odskoczyliśmy, kontrolowaliśmy wynik. Wszystkie zawodniczki na plus, szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo mogłoby być wyżej."

B.Duda – trener MTS Żory

Udostępnij