Zaczynamy od wygranej

3 lata temu | 10.02.2021, 01:34

Nasza drużyna walkę o awans do ekstraligi rozpoczyna od pokonania Zgody Ruda Śląska. Mecz wygrywamy wysoko 36:25.

Początek spotkania nie zwiastował tak okazałej wygranej, żorzanki nie trafiały w bramkę w odróżnieniu od swoich koleżanek z Rudy Śląskiej. Na szczęście po kilku minutach się otrząsnęły i ostatecznie na przerwę schodziły prowadząc dziesięcioma bramkami (20:10). Druga część spotkania to już koncertowa gra zespołu MTS Żory i pewna wygrana aż jedenastoma punktami.

Ze zwycięstwa zespołu cieszył się oczywiście szkoleniowiec naszych dziewczyn, Bartłomiej Duda:

"Nie sądziłem, że tak łatwo pójdzie, aczkolwiek mieliśmy problemy zaraz na początku, niewykorzystane sytuacje sam na sam, Zgoda sobie zbudowała 1-2 bramkową przewagę, ale dziewczyny ogarnęły to szybko (…). Bardzo dobra praca w obronie, wszystkie taktyczne założenia zrealizowane, myślę, że cały MTS na plus i trzy punkty jadą do Żor."

Najwięcej bramek zdobyła Zuzanna Mikosz, która rzuciła 10 bramek. Niestety dla kibiców MTS mamy złą wiadomość. Było to ostatnie spotkanie w barwach naszej drużyny Zuzy. Nasza zawodniczka podpisała kontrakt z klubem Eurobud Jarosław, gdzie będzie występowała w rozgrywkach Super Ligi.

Dziękujemy oczywiście za wszystkie lata spędzone w Żorach, za litry wylanego potu na treningu i za wielkie oddanie i zaangażowanie podczas ligowych spotkań. Mamy nadzieję spotkać się niedługo… Kto wie… co czas przyniesie… POWODZENIA ZUZA !

Dodajmy, że kolejny mecz żorzanki zagrają we własnej hali. W niedziele 11 października zmierzą się z Cracovią (pocz. 15.00.).

Składy:

KS Zgoda Ruda Śl.: Zimowska, Zioła, Krzysteczko, Kania, Nawrocka, Kulik, Prokop, Kita, Zawada, Kuberek, Wieczorek, Korbel, Weihrauch, Kawalec, Szlęk, Bula
MTS Żory: Zizulewska, Redlecka, Stuchlik(2), Romanowska(2), Gruca(1), Warchoł, Justka(1), Maziarek(2), Mikosz(10), Kowalska, Wołczyk (K)(4), Jaworska(2), Matusik(8), Pielesz(4)