Kolejne punkty zostają w Żorach

3 lata temu | 10.02.2021, 01:59

Dużo gry obronnej z obu stron, tym głównie cechowało się dzisiejsze spotkanie wygrane przez MTS Żory 25:22

Początek dzisiejszego spotkania to doskonała gra w obronie obu drużyn, o czym może świadczyć skromny wynik po pierwszym kwadransie gry, gdy na tablicy wyników w żorskiej hali MOSiR widniał wynik 4:6 dla Handball 28 Wrocław.

Druga część pierwszej połowy to dużo większa skuteczność zawodniczek MTS Żory. Duży udział w wygraniu tej części gry miała W.Kosmowska, która świetnymi podaniami obsługiwała swoje koleżanki z zespołu. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 11:9.

Druga połowa dzisiejszego meczu rozpoczęła się od ataków ekipy przyjezdnej oraz dużą nieskutecznością gospodyń. Skutkowało to dużą nerwowością w poczynaniach zawodniczek z Żor oraz bezradnością K.Zizulewskiej w bramce. W 38 minucie spotkania trener B.Duda postawił na zmianę w naszej bramce. Klaudię zmieniła M.Redlecka, która już nie raz udowadniała, że w niczym nie ustępuje swojej starszej koleżance.

Wynik ciągle był na styku aż do ostatnich minut sobotniego pojedynku. Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięła niezawodna S.Matusik. Zachowała ona zimną krew do końca kiedy to w przeciągu minuty zdobyła dwie bramki, które zdecydowały o końcowym wyniku.

Mecz zakończył się wygraną MTS Żory 25:22.

"…Wysoka obrona 3-2-1 nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł. Ćwiczyliśmy przez cały tydzień grę przeciwko takiej obronie i myślę, że wszystkie założenia taktyczne zostały zrealizowane.

Trzy punkty zostają u Nas, choć na sam koniec trochę dreszczyk emocji…

Cała drużyna popracowała na te trzy punkty, tak więc wielkie brawa."