Home Odkryj Kadra Terminarz Social Media

2 miesiące temu

Podium dla Legnicy

Nie udał się zawodniczkom MTS-u atak na trzecie miejsce w tabeli przed drugą rundą spotkań I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet. W sobotę przegrały one z EUCO 9 Legnica

Początek sobotniego spotkania w hali OSiR w Legnicy należał do drużyny MTS. Po 3 bramkach K.Pielesz i jednej kapitan zespołu M.Wołczyk prowadziliśmy 1:4. Niestety kolejne 10 minut to przestuj w grze oraz słaba skuteczność pod bramką gospodyń. Po kwadransie gry legniczanki prowadziły już 10:6 między innymi dzięki świetnej grze W.Kocińskiej, która trzy krotnie trafiała do bramki K.Zizulewskiej.Sygnał swoim koleżankom by gonić wynik dała S.Matusik zdobywając w drugiej części I połowy 4 bramki. Swoją cegiełkę dołożyły również Pielesz, Wołczyk, Kosmowska oraz Gruca. Ta ostatnia zręsztą nieźle odnalazła się na nowej dla siebie pozycji. Na codzień jest skrzydłową, w sobotnie popołudnie trener Duda postanowił jednak spróbować jej na rozegraniu.Po 30 minutach meczu Euco 9 Legnica prowadziło 16:14.

"Mieliśmy nadzieję, że doświadczenie wygra z młodością. Rzeczywistość jednak okazała się brutalniejsza dla Naszego zespołu. Uważaliśmy, że doświadczenie boiskowe jakie mają nasze zawodniczki wystarczy aby pokonać przeciwniczki. Niestety dla Nas młody zespół z Dolnego Śląska grał bez kompleksów. Dziewczyny nie bały się rzucać praktycznie z każdej strony boiska. Największe wrażenie w zespole przeciwniczek na pewno zrobiła Daria Miłek, która zdobyła 8 bramek."

B.Duda – Trener MTS Żory

Druga część meczu nie zaczęła się jednak pomyśli śląskiego zespołu. Zawodniczki mimo wielu roszad w składzie jak i kombinacyjnej grze nie potrafiły pokonać dobrze dysponowanej tego dnia bramkarki z Legnicy.W 38 minucie prowadziły już ośmioma bramkami – wynik 24:16.MTS Żory znów musiał gonić wynik. Końcówka spotkania należała w naszej drużynie głównie do Pani kapitan, która tylko w wiadomy sobie sposób znalazła niespożyte pokłady energii i nie schodziła praktycznie z boiska. W tym okresie gry M.Wołczyk zdobyła 5 bramek kończąc całe spotkanie z ośmioma trafieniami. Swoją cegiełkę do końcowego wyniku dołożyła również K.Pielesz oraz S.Matusik.O ostatecznym wyniku zdecydowała głównie słaba skuteczność żorskiego zespołu.Mecz zakończył się zwycięstwem EUCO 9 Legnica 34:30 i to ta drużyna kończy pierwszą część zmagań w I Lidze na podium.

"Od jakiegoś czasu wiemy, że piętą achillesową w naszej grze jest skuteczność. To na pewno na niej skupimy się podczas trzy tygodniowej przerwy w rozgrywkach. Chcemy być gotowi na drugą rundę. W przyszłym tygodniu jedziemy oczyścić głowy na krótki zimowy obóz w góry no i ciągle trenujemy na hali bez żadnej przerwy"

B.Duda – Trener MTS Żory

Udostępnij