home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Sezon tag

Social Media

MTS

Zapowiedź 4. kolejki gr. B

1 miesiąc temu | 15.10.2022, 14:07
Zapowiedź 4. kolejki gr. B

4. kolejka I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet gr.B tym razem bez MTS Żory. Nasza drużyna pauzuje w ten weekend.

Lider tabeli AWS SWWS Szczypiorno Kalisz zagra na wyjeździe z drużyną SPR Olkusz, która w tegorocznych rozgrywkach nie zdobyła jeszcze punktu. Dwa pierwsze mecze ekipa Srebrnych Lwic grała na wyjeździe więc spotkanie z beniaminkiem będzie dobrym momentem do rehabilitacji przed własną publicznością. 

Jako pierwsze na parkiety ligowe wyjdą zespoły w Świebodzicach oraz Jeleniej Górze. 

Dla beniaminka (3pkt.), który zagra u siebie będzie to szansa na dołączenie do czołówki. Drużyna naszego lokalnego rywala SPR Sośnica Gliwice  na pewno będzie chciała udowodnić w tym spotkaniu, że nie przez przypadek zajmuje w tym momencie trzecie miejsce (6pkt.)

Jak co sezon wysokie cele stawia sobie również zespół KS Karkonosze Jelenia Góra, który po dwóch rozegranych spotkaniach zajmuje czwartą pozycję (6pkt.). Tym razem rywalem doświadczonej drużyny z Dolnego Śląska będzie lokalny rywal UKS Dziewiątka Legnica, który w obecnej kampanii tylko raz schodził zwycięski z boiska (33:25 z SPR Olkusz). 

W sobotni wieczór odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. O godzinie 18:30 na przeciw siebie w hali w Kuźnicy Raciborskiej zagrają Start Pietrowice Wlk. oraz KS Cracovia 1906. Beniaminek z Pietrowic musi myśleć o zwycięstwie jeśli chce dotrzymać kroku pozostałym drużynom z pierwszej części tabeli naszej grupy. Ekipa pasów na pewno tanio skóry nie sprzeda i chętnie udowodni, że tylko jeden przegrany mecz w tym sezonie (MTS Żory 36:24) to nie był przypadek. 

Ostatni mecz 4.kolejki zostanie rozegrany w niedzielę (16 października). O 16:30 dziewczyny z Wrocławia, które od tego sezonu grają pod nowym szyldem - Śląsk Wrocław, staną przed szansą zdobycia pierwszych punktów w lidze. Ich rywalki z Krapkowic będą liczyły jednak na to samo. Z tego też powodu mecz może być ciekawym widowiskiem dla kibiców zgromadzonych w hali AWF Wrocław. 

Nasza drużyna korzystając z przerwy przygotowuje się do meczu 5.kolejki, w którym zagramy ze Śląskiem Wrocław. 

Udostępnij
 
FanZone w Sportigio
MTS Żory
Strefa Kibica online
Typuj, głosuj, bierz udział w quizach i wygraj ranking kibiców!
Przejdź do aplikacji