Pierwsza porażka MTS-u Żory w sezonie 2020/2021

3 lata temu | 10.02.2021, 01:50

W ostatnią niedzielę we własnej hali żorska drużyna piłkarek ręcznych podejmowała SPR Sośnica Gliwice. Mecz przegrały 22:27.

Pierwsze 30 minut niedzielnego spotkania w hali przy ul. Folwareckiej 10 było bardzo wyrównane.

W pierwszych pięciu minutach meczu gliwiczanki zdobyły 3 bramki. Na szczęście sprawy w swoje ręce wzięła niezawodna w tym meczy Klaudia Pielesz dzięki której zespół MTS-u wyszedł na prowadzenie 7:6.

Ostatnie 15 minut pierwszej połowy to gra punkt za punkt oraz dalszy pokaz skuteczności K.Pielesz, która w całym spotkaniu zdobyła 9 bramek. Niestety nawet gdy na dwie minuty z drużyny SPR Sośnica została wykluczona A.Drażyk, gliwiczanki dzięki wyśmienitej grze w defensywie nie pozwoliły gospodyniom na odskoczenie w punktacji bramkowej.

Ostatnie słowo w pierwszej części należało do S.Szołtysek, która celnym strzałem z rzutu karnego pokonała dobrze spisującą się tego dnia w bramce K.Zizulewską. W wyniku czego drużyny na przerwę schodziły przy stanie 12:13 dla SPR Sośnica Gliwice.

"Myślę, że to było bardzo ciężkie spotkanie. Pierwsza połowa przebiegła praktycznie bramka za bramkę…

…Monika Ciesiółka też bardzo dobrze się spisywała. Nasze dziewczyny dawały się nabierać na jej różne triki bramkarskie."

K.Zizulewska – bramkarka MTS Żory

W drugiej odsłonie spotkania gliwiczanki odskoczyły w pewnym momencie na kilka punktów między innymi dzięki celnym rzutom rozgrywających W.Klich i P.Kostrzewskiej.

W ostatnich minutach meczu kolejne 3 bramki zdobyła A.Drażyk(8bramek). Mimo prób żorskiej drużyny na wyrównanie to K.Pytlos ustaliła wynik niedzielnego spotkania IV kolejki I ligi. MTS Żory przegrał na własnym terenie 22:27.

Po meczu powiedzieli:

"Mecze z Sośnicą zawsze były na ostrzu noża… Nie wykorzystane sytuacje trochę nam się czknęły… Monika Ciesiółka trochę zabudowała bramkę i stąd taki wynik. Myślę, że nie odzwierciedla tego co było na boisku…"

B.Duda – Trener MTS Żory

"Wygrana na wyjeździe z trudny przeciwnikiem cieszy podwójnie. Natomiast nerwówka na własne życzenie. Mamy policzone – 21 błędów popełniliśmy w ataku… Pomimo takiego dobrego przeciwnika jednak udało się wygrać.

…nie mamy jednej Klaudii Pielesz, jesteśmy jedną drużyną. Cała piętnastka pracuje na zwycięstwo."