MTS Żory u progu nowego sezonu.

1 rok temu | 16.09.2022, 21:25
MTS Żory u progu nowego sezonu.

Zawodniczki z miasta ognia już w sobotę 17 września, meczem z SPR Sośnica Gliwice rozpoczną nowy sezon w I Lidze Piłki Ręcznej.

Już w sobotę o godzinie 18:00 w hali Sośnica w Gliwicach zabrzmi pierwszy gwizdek dla szczypiornistek z Żor w sezonie 2022/2023.

W tym sezonie w gr.B I Ligi Piłki Ręcznej Kobiet wystąpi 11 zespołów. Jeszcze na początku sierpnia było do niej zgłoszonych dwanaście kobiecych klubów z południa Polski, jednak tuż przed początkiem rozgrywek z gry w nich zrezygnowała drużyna KS Zgoda Ruda Śląska. Po akcesie Ruchu Chorzów do gry w Super Lidze naszą grupę w tym sezonie uzupełniono o zespoły z Kalisza, Świebodzic oraz lokalnego rywala Start Pietrowice Wielkie. Do grupy C przeniesiono ChKS Łódź.

Żorska drużyna jak co sezon ma bardzo ambitne plany. Celem nadrzędnym jest oczywiście występ w turnieju mistrzyń, w którym wystąpi trójka z pierwszych miejsc w grupach I ligi oraz 9. drużyna na koniec sezonu w PGNiG Super Lidze. Drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca w turnieju mistrzyń uzyskają awans uprawniający do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

"Wierzymy, że dysponujemy takim materiałem, który pozwala nam myśleć realnie o awansie do Super Ligi. Wspólnie pracujemy na ten cel już trzeci sezon. Wiemy jednak, że sam awans na boisku to nie wszystko i dlatego równocześnie skupiamy się na zapewnieniu mocnego zaplecza finansowego dla klubu." - Bartłomiej Duda, Pierwszy trener MTS Żory

Od następnego sezonu 2023/2024 całą ligę czeka mała rewolucja. W miejsce Pierwszej Ligi utworzona zostanie Liga Centralna, która stanie się bezpośrednim zapleczem dla PGNiG Super Ligi. Promocję na szczebel centralny uzyskają po cztery drużyny z pierwszych miejsc z każdej grupy.

Udostępnij