Kolejne punkty zostają W Żorach

2 lata temu | 22.02.2022, 11:24

W minioną sobotę kolejne trzy punkty zdobyły piłkarki ręczne MTS-u Żory.

Żorzanki pokonały we własnej hali Zgodę Ruda Śląska 35:16. Początkowe minuty meczu były rozgrywane przez nasze zawodniczki dość nerwowo. Dziewczęta dość długo nie potrafiły wejść w swój rytm gry. Dopiero od stanu 5:2 w jedenastej minucie spotkania żorzanki zaczęły grać handball, do którego zdążyły przyzwyczaić nas w tym sezonie. Kolejne bramki padały łupem A.Maziarek, Z.Mikosz czy I.Barskiej, która tylko w pierwszej części gry trafiła aż sześć razy do bramki przeciwniczek. Ostatecznie nasz zespół na przerwę schodził prowadząc 16:6.

Druga połowa to w pełni kontrolowany mecz i pewna wygrana MTS Żory. Odrobinę swoich umiejętności strzeleckich w tej części gry pokazała Z.Mikosz zdobywając sześć bramek.

Aleksandra Maziarek: Moim zdaniem dobrze się pokazałyśmy. Początek był nie taki jak powinien, obrona nie zadziałała dobrze, ale potem starałyśmy się to nadrobić. Ważne 3 punkty, wygrałyśmy.

Wiktoria Kosmowska: Myślę, że dużo zrobiłyśmy w obronie. patrząc na wynik, drużyna przeciwna zdobyła tylko 16 bramek, więc myślę, że jak na 60 minut gry, jest to dobry wynik. Pokazałyśmy w ataku dobrą grę.

Zuzanna Mikosz: Bardzo cieszymy się z kolejnego wygranego meczu w drugiej rundzie i mamy nadzieję, że nasza dobra passa będzie trwała do końca sezonu.

Miały być trzy punkty i są trzy punkty

– stwierdził po meczu trener MTS-u:
Bartłomiej Duda: Nie zakładaliśmy innego scenariusza, trzy punkty są na naszym koncie. Wkradło się troszeczkę takiego rozluźnienia, nie potrafiliśmy dorzucić do bramki jak już stuprocentowa sytuacja została wypracowana. Brawo dla bramkarki ze Zgody, ale wynik oczywiście cieszy. Jasne, że mogło być wyżej. Dobre zawody. (…)

MVP: Iga Barska

Składy:
MTS Żory: Okręglak, Skrzypek, Stępień - Mikosz(10), Wołczyk(1), Kanicka(1), Maziarek(2), Biernacka(5), Sójka(3), Jaworska(5), Kosmowska, Barska(8)

KS Zgoda Ruda Śl.: Zimowska, Krzysteczko M. (4), Kania(1), Nawrocka(1), Szewczyk(1), Kita, Zawada(1), Boruta, Cieślik(2), Korbel(1), Gontarek, Zalewska(3), Chruścińska(1), Krzysteczko D.(2), Tukaj