home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Sezon tag

Social Media

MTS

Kolejna reprezentantka Polski w Żorach

8 miesięcy temu | 25.03.2022, 00:07
Kolejna reprezentantka Polski w Żorach

Powiększa się kolonia młodzieżowych reprezentantek naszego kraju w MTS Żory. W ramach użyczenia szkoleniowego z KS Bystra do końca bieżącego sezonu zawodniczką klubu została Emilia Więckowska.

Początek 2. rundy rozgrywek piłki ręcznej to bardzo gorący okres dla działaczy i sztabu szkoleniowego naszego klubu. Mają oni głównie za zadanie utrzymać dobrą pozycję w ligowej tabeli. Obecnie klub zajmuje drugie miejsce w grupie B pierwszej ligi mając identyczną ilość punktów co pierwszy w tabeli Ruch Chorzów.

Ostatnie tygodnie nie należą jednak do najłatwiejszych dla żorzanek. W drużynie pojawiło się kilka drobnych urazów, które wyeliminowały na kilka najbliższych dni niektóre z zawodniczek. Stąd też między innymi decyzja o dołączeniu do pierwszej drużyny młodej zawodniczki TS Pogoń 1922 w Żorach Agnieszki Olędzkiej.

Kolejną zawodniczką, która została w trybie pilnym sprowadzona do klubu jest Emilia Więckowska. Lewoskrzydłowa wesprze nasz zespół pod nieobecność kontuzjowanej Igi Barskiej.

Młoda skrzydłowa jest wychowanką klubu KS Bystra, w którego barwach występowała w zakończonym właśnie sezonie II Ligi i którego była niewątpliwie jedną z liderek.

Emilia Więckowska jest czołową młodzieżową reprezentantką Polski w piłce ręcznej. Jej dobre występy zostały również zauważone w Europie. Przez Europejską Federację Piłki Ręcznej została zakwalifikowana do programu "Respect Your Talent", w którym znalazły się największe młode talent piłki ręcznej w Europie. Warto przypomnieć, że jest to już druga zawodniczka z tego elitarnego grona, która będzie grała w MTS Żory. Pierwszą oczywiście jest Aleksandra Maziarek.

Tym samym grono powołanych ostatnio na zgrupowanie kadry młodych zawodniczek z naszego klubu powiększyło się do czterech. Są to: Aleksandra Maziarek, Laura Skrzypek, Natalia Koss oraz Emilia Więckowska.

Liczymy, że Emilia będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu przed decydującymi spotkaniami w 1. lidze.

Emilka WITAMY w żółto-niebieskiej rodzinie!

#wdrodzeposukces

Udostępnij
 
FanZone w Sportigio
MTS Żory
Strefa Kibica online
Typuj, głosuj, bierz udział w quizach i wygraj ranking kibiców!
Przejdź do aplikacji