Home Odkryj Kadra Terminarz Social Media

1 miesiąc temu

Juniorki

Juniorki w najlepszej ósemce w kraju!

W dniach 26 do 28 stycznia 2021r. Juniorki brały udział w 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanego w Żukowie. Turniej organizowany był przez klub SPR Gdynia.

Już pierwszego dnia żorzanki zmierzyły się z ekipą gospodyń. Warto w tym miejscu nadmienić, że zespół z Pomorza na codzień gra w 1 lidze.

Po bardzo ładnej walce nasza drużyna musiała niestety uznać wyższość bardziej doświadczonych koleżanek znad morza, przegrywając spotkanie 31:27.

Sobota stała pod znakiem derbów. Gdynianki stanęły na przeciwko drużyny MTS Kwidzyń, a nam przyszło zagrać derby śląska z "siostrzaną" drużyną Pogoni 1945 Zabrze.

Od samego początku mecz stał na wysokim poziomie. Obie drużyny grały twardo w obronie czego wynikiem była dość duża ilość kar już w pierwszej połowie spotkania. Niestety i ten mecz Juniorki Pogoni 1922 w Żorach przegrały magiczną liczba czterech bramek, 26:22.

Ostatni mecz rozegrany został w niedzielny poranek. Przeciwnikiem była drużyna MTS Kwidzyń. Od samego początku nasze młode zawodniczki chciały udowodnić, że ich awans do tej fazy rozgrywek nie był dziełem przypadku. I choć po przeciwnej stronie stały rywalki grające w 1 Lidze, to ślązaczki zawiesiły poprzeczkę dość wysoko, kontrolując od samego początku przebieg spotkania. Mecz zakończył się naszym okazałym zwycięstwem 35:28.

W turnieju dziewczyny Pogoni zajęły 3 miejsce a całe mistrzostwa zakończyły na miejscach 5-6.

Udostępnij