home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Sezon tag

Social Media

MTS

Brazylijka w Żorach

5 miesięcy temu | 20.06.2022, 14:48
Brazylijka w Żorach

Do zespołu MTS Żory od sezonu 2022/2023 dołaczy pierwsza zawodniczka spoza Europy. Będzie to brazylijka Danielle de Souza Lira. Jej nominalna pozycja to środek i prawe rozegranie.

Zawodniczka urodzona w 1992 roku ma 165 cm wzrostu i od 7 lat grała w Hiszpanii. Jej pierwszą drużyną na starym kontynencie była Club León Balonmano (2016/2017). Przez kolejne lata grała w takich zespołach jak: GRAFOMETAL Sporting La Rioja (2017-2020), UNEATLANTICO PEREDA (2020/2021) a ostatni sezon spędziła na wyspach kanaryjskich w zespole CICAR LANZAROTE CIUDAD DE ARRECIFE.

Danielle jest wychowanką Methodist University of São Paulo.

Przez wszystkie sezony dała się poznać jako zawodniczka przebojowa i nie bojąca się pojedynków 1 na 1. Jej silnym atutem jest rzut z 9 metra. Na hiszpańskich parkietach swoją szybkością mieszała szyki nie jednej formacji przechwytując wiele piłek w obronie.

Liczymy, że wniesie do gry naszej drużyny wiele świeżości i przede wszystkim nowe spojrzenie na handball jaki znamy.

Brazylijka za każdym razem podkreśla w wywiadach, że piłka ręczna to jej życie. Nie inaczej jest tym razem - "Handball to moja Pasja, więc postaram się aby kibice zobaczyli tą pasję poprzez moją grę. Zawsze staram się dawać z siebie 100% we wszystkim co robię."

Seja Bem-Vindo!

Witamy w Żorach!

Udostępnij
 
FanZone w Sportigio
MTS Żory
Strefa Kibica online
Typuj, głosuj, bierz udział w quizach i wygraj ranking kibiców!
Przejdź do aplikacji