home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

account_circle

Logowanie

5 miesięcy temu

MTS

Beksa, Niki, Bożka - Dziękujemy !

Po sezonie 2020/2021 trzy nasze zawodniczki postanowiły zakończyć swoja przygodę z piłką ręczną.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021, w którym zajęliśmy V miejsce w I Lidze piłki Ręcznej Kobiet gr.B, w MTS Żory następią zmiany kadrowe. W tym tygodniu przedstawiamy nazwiska zawodniczek, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy już w żółto-niebieskich barwach, jak również zawodniczki które nadal mają ważne kontrakty lub postanowiły je przedłużyć na kolejny sezon.

Trzy zawodniczki po zakończonym właśnie sezonie postanowiły zakończyć swoja przygodę z piłką ręczną. Nikola Romanowska, Sandra Matusik oraz Bożena Pietrzak zdecydowały, że nadszedł czasa na zakończenie sportowej przygody i skupieniu się na planach zawodowych po za piłkarskimi parkietami.

Ola Stuchlik oraz Magdalena Stępień najprawdopodobniej nadchodzący sezon spędzą na wypożyczeniu do innego klubu. Pozwoli to na rozwinięcie ich niewątpliwego talentu poprzez więcej spędzonych minut w drużynie, w której mają być liderkami swojego zespołu.

Wiktoria Kosmowska kończy okres wypożyczenia do naszego zespołu i wraca do Ruchu Chorzów.

Jeśli chodzi o dziewczyny mające ważne kontrakty lub te, które postanowiły kontynuować swoje kariery w żorskim zespole, to są to: Marta Redlecka, Klaudia Zizulewska, Daria Justka, Aleksandra Maziarek, Monika Gruca, Karolina Jaworska, Klaudia Pielesz, Patrycja Ciura, Karolina Kanicka oraz kapitan drużyny w sezonie 2020/2021 - Marta Wołczyk.

Wszystkim zawodniczkom, które kończą swoja przygodę z piłką ręczną, serdecznie dziękujemy za wkład wniesiony do zespołu MTS Żory przez wiele lat gry. mamy nadzieję, że pobyt w żorskim klubie będą dobrze wspominały, a ich życie po za piłkarskimi boiskami będzie równie owocne jak czas ich karier . Życzymy im wszystkiego dobrego – mówią zgodnie prezes Piotr Piotrowicz oraz trener Bartłomiej Duda.

Największe podziękowania należą się Nikoli Romanowskiej, która może poszczycić się największą ilością rozegranych spotkań w historii MTS Żory - 119 meczy oraz drugą lokatą jeśli chodzi o strzelone bramki - 383 bramki. Reprezentowała naszą drużynę przez siedem sezonów. Zawsze utrzymywała wysoki poziom swojej gry i miała bardzo pozytywny wpływ na szatnię drużyny.

Następna z odchodzących, Sandra Matusik to niewątpliwie jeden z filarów tegorocznej drużyny MTS. Wychowanka drużyny z Żor, spędziła w seniorskim zespole sześć sezonów, a ostatni był niewątpliwie najlepszym w jej wykonaniu. Tym bardziej szkoda, że postanowiła przerwać swoją karierę w tym właśnie momencie. Sandra w sezonie 2020/2021 zdobyła 107 bramek.

Bożena Pietrzak. Spędziła w naszej drużynie 5 sezonów z przerwą w sezonie 2019/2020.

Więcej o karierze każdej z dziewczyn już niedługo w osobnych artykułach.

W nadchodzących tygodniach na naszych kanałach w mediach społecznościowych przedstawimy również zawodniczki, które wzmocnią drużynę MTS Żory w sezonie 2021/2022. Na tą chwilę możemy jedynie zdradzić, że skład mamy praktycznie dopięty i trwają już tylko negocjacje z zawodniczką, która po niespodziewanej dla Nas decyzji Sandry Matusik będzie musiała zapełnić lukę jaka powstała w drużynie, która będzie walczyła o awans do Super Ligi w przyszłym sezonie.

Dlatego śledźcie nasze Social Media.

Udostępnij