Alexandra Ivanytsia nową bramkarką.

10 miesięcy temu | 02.02.2023, 14:05
Alexandra Ivanytsia nową bramkarką.

Do drużyny MTS Żory dołączyła nowa bramkarka Alexandra Ivanytsia. 

W ostatnich tygodniach nasz zespół zmagał się z brakiem klasowej bramkarki. Karolina Okręglak ze względów prywatnych niestety nie wystąpi już w bramce naszego klubu do końca obecnego sezonu. Natomiast Laura Skrzypek czeka na diagnozę lekarzy dotyczącą jej urazu kolana, która pozwoli określić długość absencji zawodniczki w treningach.

W związku z tym klub musiał w trybie pilnym jeszcze przed grudniowymi meczami postarać się o zabezpieczenie tej newralgicznej pozycji na boisku. Zdecydowano się na pozyskanie bramkarki przebywającej w Ruchu Chorzów. Maryna Shalimova jednak ze względów proceduralnych nie będzie mogła wystąpić we wszystkich ważnych dla naszego klubu spotkaniach tego sezonu. Dlatego też zdecydowano o pozyskaniu jeszcze jednej zawodniczki.

Wybór padł na pochodząca z Ukrainy a reprezentującą barwy Słowacji Alexandrę Ivanytsia (dawniej Oleksandra Krebs) .

Aleksandra Ivanytsia to prywatnie żona skrzydłowego Górnika Zabrze, Lubomira Ivanytsia. Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w wieku 9 lat w klubie SK Karpaty Uzhgorod (UKR). Swoją profesjonalną przygodę szczypiornistka zaczęła w 2009 roku w klubie IUVENTA Michalovce (SVK). Grała tam do 2013 roku z krótką przerwą na występy w drużynie HK Slovan Duslo Sala. Po sezonie 2013/2014 zawodniczka wróciła jeszcze na jeden sezon do Iuventa Michalovce (2014/2015). W latach 2015-2018 ponownie podpisała kontrakt z klubem HK Slovan Duslo Sala na Słowacji. Rok 2018 to zmiana otoczenia i występy w dobrze nam znanym klubie DHC Sokol Poruba (CZE).

Ostatnie lata swojej kariery Aleksandra spędziła w naszej rodzimej Super Lidze Kobiet w zespole Młyny Stoisław Koszalin (2020-2021)gdzie grała do momentu zajścia w ciążę. 

Szczypiornistka ma na swoim koncie występy w młodzieżowej drużynie narodowej, grała także w drużynie narodowej kobiet oraz w narodowej drużynie piłki ręcznej plażowej.

Z pewnością podpisany kontrakt będzie stanowił o utrzymaniu mocnego poziomu w naszej bramce. Zakontraktowanie tak doświadczonej zawodniczki na pewno świadczy o tym, że mimo problemów nadal myślimy poważnie o przyszłości klubu. – powiedział Piotr Piotrowicz, Prezes MTS Żory.

Należy w tym miejscu nadmienić, że zawodniczka w ostatnich dniach została powołana do szerokiej kadry Słowacji na zgrupowanie w dniach 27.02-5.03 oraz dwa spotkania towarzyskie z drużyną Słowenii.

Udostępnij