website maker

HISTORIA KLUBU

Miejskie Towarzystwo Sportowe Żory- jednosekcyjny Klub piłki ręcznej kobiet, powstał w 2005 roku. Na dzień dzisiejszy to jeden z dwóch istniejących w naszym mieście klubów kobiecego handballa (obok Towarzystwa Sportowego Pogoń 1922 Żory). To właśnie z Pogoni MTS przejął nie tylko zawodniczki ale także barwy klubowe i stara się propagować i rozwijać piłkę ręczną. To Pogoń 1922 i MTS były organizatorami najczęstszych imprez sportowych w Żorach i Finałów Mistrzostw Polski, eliminacji Mistrzostw Świata i Europy.

Organizacja

Z inicjatywy tych klubów gościliśmy w naszym mieście największe potęgi światowej kobiecej piłki ręcznej: reprezentacje narodowe Rosji, Czech, Islandii, Norwegii, Hiszpanii, Tunezji oraz wiele innych. W 13-stu edycjach Żory Cup jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w Polsce gościliśmy całą krajową czołówkę i ekipy z całej Europy.

Wychowanki i reprezentantki Polski

Joanna Obrusiewicz
Aleksandra Paluch
Karolina Semeniuk
Sylwia Matuszczyk
Mirela Kaczyńska
Klaudia Pielesz

Mobirise

Największe osiągnięcia klubu

Złote medale MP
2000r. Zgierz- juniorki młodsze
2001r. Rewal- juniorki
2002r. Nowy Sącz- juniorki
2002r. Gubin- juniorki młodsze
2003r. Żory- juniorki

Udział w najwyższych rozgrywkach Polski

Ekstraklasa piłki ręcznej kobiet
2002/2003 - XI miejsce
2004/2005 - XI miejsce

OBECNA DZIAŁALNOŚĆ

Obecnie klub sportowy MTS Żory szkoli około 150 zawodniczek w 5 kategoriach wiekowych. Klub zapewnia udział w rozgrywkach centralnych ZPRP, organizuje turnieje i obozy szkoleniowe dla zawodniczek. Posiada wykwalifikowaną kadrę trenerską. Dzięki wsparciu finansowemu przez Miasto Żory klub zapewnia sprzęt sportowy. Za porozumieniem z SP nr 13 zawodniczki w wieku szkolym uczęszczają do klas mistrzostwa sportowego, co ułatwia im pogodzenie nauki ze sportem.

Zespół seniorek w 1 lidze gra od sezonu 2016/2017 czyli drugi rok z rzędu. Przed

MTS Żory od IV klasy szkoły podstawowej otwiera klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłki ręcznej. Dla klas III SP prowadzone są od września zajęca naborowe w SP 13 Żory. Następnie uczennice/zawodniczki uczestniczą w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Ręcznej danej kategorii wiekowej. Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska. Na początku prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe, podnoszące sprawność ogólną uczennicy. Na późniejszym etapie wprowadzany jest trening ukierunkowany i specjalistyczny. Klub aktualnie wyszkolił dwie młodzieżowe reprezentantki Polski oraz jedną rezprezentantkę Polski seniorek, które były objęte tym systemem.

Mobirise
Adres

Miejskie Towarzystwo Sportowe
ul. Folwarecka 10
44-240 Żory

Dane kontaktowe

Email: mtszory@yahoo.pl                  
Telefon:  784-627-235